DZIEŃ ZIEMI 2012

W dniu 20 kwietnia 2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi. Hasło tegorocznej akcji to: ?Dobra energia dla wszystkich?.

Główne idee tegorocznych obchodów to ochrona klimatu, zapobieganie efektowi cieplarnianemu, zwiększanie wykorzystania odnawialnych źródeł energii.   Apel z tej okazji przygotowała klasa IV, która pokazała klasom I - VI przedstawienie edukacyjne. Dotyczyło ono i zachęcało wszystkie dzieci do dbania o środowisko i do segregowania śmieci. Nie tylko z okazji Dnia Ziemi, ale od wielu lat przez cały rok uczniowie naszej szkoły zbierają zużyte baterie i telefony. W 2011 roku rozpoczęliśmy akcję zbierania plastikowych nakrętek. W ten sposób pomagamy nie tylko przyrodzie,          ale także naszym rówieśnikom, którzy w wyniku tragicznych wypadków lub chorób stracili nieodwracalnie zdrowie.

                                                                                                                                                          mgr Jolanta Jur