Akcja - Sprzątanie Świata 2011

 Dnia 16 września 2011 roku w naszej szkole odbyła się Akcja Sprzątanie Świata. Podczas sprzątania świata w 2011 roku organizatorzy akcji

apelują pod hasłem ?Lasy to życie ? chrońmy je?. Przed przystąpieniem  do sprzątania uczniowie klas VI przedstawili informacje na temat znaczenia lasów, konieczności dbania o ich czystość. Wiemy, jak wyglądają nasze lasy, choć wszyscy lubimy korzystać z ich uroków. Zaśmiecone przez turystów i ludzi oszczędzających na płaceniu za wywóz śmieci są często w tragicznym stanie. Są one jednym z największych skarbów przyrody       w naszym kraju, z którym stykamy się praktycznie każdego dnia. Musimy wszyscy o nie dbać i chronić.

Po zakończonym apelu  uczniowie zostali zapoznani z zasadami bezpiecznego  zbierania odpadów, segregacją śmieci do odpowiednich pojemników umieszczonych na terenie wsi. Zaopatrzeni w worki i rękawice udali się w teren celem uporządkowania i posprzątania otoczenia szkoły, boiska,     ulicy Wiejskiej i drogi na Dębe.
                                                                                                                                                        mgr Jolanta Jur