BEZPIECZEŃSTWO DZIECI WIEJSKICH

26 października 2010 r. w naszej szkole zorganizowano spotkanie z pracownikami KRUS-u w Czarnkowie.

Najpierw odbyła się pogadanka dla klas I-III przeprowadzona przez p. G. Nowakowską. Dotyczyła ona bezpieczeństwa dzieci wiejskich w czasie prac polowych. Następnie uczniowie obejrzeli film związany tematycznie z pogadanką. Po wszystkim dzieci rysowały na temat związany
z pogadanką oraz filmem. W konkursie plastycznym I miejsce zajął J. Rybarczyk, uczeń kl. II; II miejsce ? S. Rybarczyk ? uczeń klasy II; na trzecim miejscu uplasowała się uczennica klasy III- K. Jurgiel. Po konkursie jury wybrało 3 najlepsze prace, które zostały nagrodzone.

Kolejną grupą, dla której prowadzono prelekcję byli uczniowie klas IV-VI. Tu dużo do powiedzenia miał p. Z. Ćwikła ? przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy, z oddziału w Pile. Po filmie również przeprowadzono konkurs plastyczny, w którym wyłoniono zwycięzców.  
I miejsce zajęła uczennica kl.V- M. Kopij; II miejsce ? również uczeń kl. V ? K. Krystek i III miejsce ? H. Tomaszewska uczennica klasy VI.
Oni też otrzymali ciekawe nagrody książkowe.

Wszyscy byli pełni wrażeń. Serdecznie dziękujemy za tego rodzaju spotkania.