ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOSCI

Dnia 10 listopada 2009 r. uczniowie naszej szkoły wraz z gronem pedagogicznym uczestniczyli w akademii zorganizowanej z okazji 91. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.


Uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości przybrał formę lekcji historii, której celem było ukazanie przeszłości naszej Ojczyzny. Hasło ?Miłość Ojczyzny ? naszym prawem?, które towarzyszyło poprzednim pokoleniom, okazało się nadal aktualne. Uczniowie chętnie wracają pamięcią do niezwykłych wydarzeń i wybitnych postaci związanych z odrodzeniem Polski w 1918 r.

Dzięki niezwyklej lekcji młodzież dowiedziała się jak było... Że Polska straciła niepodległość w trakcie trzech rozbiorów, kiedy tę wolność odzyskała. Młodzi aktorzy stwierdzili, ze przyszłość zależy od nich samych. Postarają się, żeby było lepiej, mądrzej i uczciwiej.

                                                                                                                                                                                Grażyna Dziekan