X POWIATOWY TURNIEJ LEŚNY

Dnia 25 września 2009 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Powiatowym Turnieju Leśnym dla Szkół Podstawowych i Gimnazjów przy Nadleśnictwie w Sarbi.

 

Szkołę reprezentowała regulaminowa czwórka ? Hania Tomaszewska z kl. V oraz Michał Rybarczyk, Hubert Perski i Maciej Wylegała z kl. VI.


Przy pięknej pogodzie i w scenerii ścieżki dydaktycznej wśród przyjaznych dzieciom pracowników Nadleśnictwa uczestnicy rozpoznawali owoce, szyszki, liście, pędy i drewno rodzimych gatunków drzew, głosy zwierząt, trofea myśliwskie, gatunki owadów leśnych, rośliny runa leśnego. Sprawdzali się jako ?pracownicy? leśni podczas określania miąższości kłody drewna. Ciekawą konkurencją była także niespodzianka, która polegała na szacunkowym określeniu odległości.


Uczniowie uzyskali 83,5 pkt. i zajęli I miejsce. Obdarowani zostali bardzo ciekawymi wydawnictwami o ptakach i plecakami. Biblioteka wzbogaciła się o album ?Wielkopolskie drzewa?, plansze z serii ?Myśliwi dzieciom? i film ? Skrzydlaci przyjaciele lasu?. Pomoce te posłużą uczniom naszej szkoły, aby pogłębiali wiedzę o przyrodzie.

                                                                                                                                                                             Opiekun: J. Majer